Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   ZAMKNIJ

Dwujęzyczne dzieci

https://www.youtube.com/watch?v=ES4s_h3em_g

Szanowni Rodzice !

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, iż MOTYLARNIA dołącza do grona nielicznych placówek objętych prestiżowym Programem Dwujęzyczności! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej edukacji najmłodszych, przystępujemy do obcowania z językiem angielskim na co dzień. Program Dwujęzyczne Dzieci autorstwa światowej sławy lingwistki Claire Selby, na życzenie Fundacji Familijny Poznań został pilotażowo przetestowany w jednym z przedszkoli publicznych, i po uzyskaniu rewelacyjnych efektów- zostaje wdrażany na terenie Przedszkola MOTYLARNIA.

Program ten kładzie duży nacisk na komunikowanie się, preferuje polisensoryczne podejście do realizowanych treści, co tym samym zapewnia indywidualne podejście do dziecka. Efektywność i skuteczność poprzez codzienny kontakt z językiem, dzięki zaangażowaniu kadry. Zgodnie z ideą dwujęzyczności, dzieci wdrażane są w zakres słownictwa poznany na zajęciach z nauczycielką poprzez oglądanie filmów, słuchanie piosenek i organizowanie wspólnych zabaw.

Program składa się z zestawu Baby Beetles dla 2,5-3 latków oraz Tom and Keri dla dzieci w wieku 4-5 lat. W związku z jego realizacją, prosiliśmy Państwa o zakupienie stosownego do wieku zestawu, składającego się z 4 książek, 4 płyt CD oraz 4DVD (Baby Beetles), całość zapakowana w kolorowym kuferku lub Tom and Keri składający się      z książki, 4 płyt DVD oraz przewodnika dla rodzica „Jak pomóc dziecku nauczyć się angielskiego”. Posiadanie takiego kompleksowego materiału dydaktycznego daje rodzicom możliwość utrwalania w domu treści poznanych przez dzieci w przedszkolu. Państwa współpraca w uzyskaniu pożądanych efektów jest niezbędna. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu, dzieci spontanicznie wypowiadają się w języku angielskim.        

I to jest SUKCES- zintensyfikowanie pracy zarówno w przedszkolu jak i w domu.

Zapraszam do współpracy, a efekty przyjdą niebawem !

Z pozdrowieniami,
Maria Marianowska
Koordynator Programu

 


Kwiecień 2018

Marzec 2018

Luty 2018

Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Archiwum